O nás

Vážení návštěvníci, vítáme Vás na stránkách věnovaných tureckým kalhotám. Web vznikl jako podpora našeho hlavního internetového obchodu s thajským zbožím www.thaiway.cz.

Tento eshop provozujeme již 3 roky a za tu dobu si našel spoustu spokojených zákazníků. Z důvodu přehlednosti jsme zvolili tuto cestu a vytvořily stránky, kde najdete jen turecké kalhoty. Tedy všechny kalhoty, které mají prodloužený sed ke kotníkům. Harémové kalhoty, které mají prodloužený sed ke kolenům, najdete na www.haremove-kalhoty.cz - stránkách věnovaných pouze harémovým kalhotám. Všechny kalhoty osobně vybíráme a pravidelně obměňujeme.

Turecké kalhoty

Turecké kalhoty patří k tradičnímu kroji a v turečtině se nazývají şalvar. Tyto pytlovité kalhoty existovaly již v dobách před našim letopočtem. Obvyklé jsou pro muslimské země, ale vidět je můžete také na řeckém venkově a dalších místech na Balkáně, které byly ovlivněny osmanskými Turky. Tyto kalhoty nejsou původně arabský oděv, ale byly přivezeny z Persie.

Šňůrky umožňují nošení buď v pase nebo v úrovni beder. Vyrobeny mohou být v různých látek, aby vyhovovaly účelu nošení. Mezi hlavní přednosti patří pohodlí a do značné míry univerzální velikost. Obleknout je tak mohou lidé libovolné velikosti a tvaru. Není to moda jen pro štíhlé! V závislosti na barevném provedení je nosí i muži.

turecké kalhoty turecké kalhoty
TOPlist